کتابچه ها
مجموعه ها
تماس ها
مطالب
اخبار
لینک ها
پرسش و پاسخ ها
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

1-ورود به ربات

برای استفاده از امکانات ربات، ابتدا باید (miladlab_bot) اینجا کلیک کنید همچنین می توان توسط نرم افزار تلگرام نام ربات آزمایشگاه میلاد (miladlab_bot)  را در قسمت جستجو وارد و یا بارکد زیر را  اسکن نمایید

telegram bot 3

آرتریت ایدیوپاتیک کودکان (JIA) شایع ترین اختلال روماتوئید در کودکان و سنین نوجوانی است و یکی از معمول ترین بیماری های مزمن در این سنین به حساب می آید. سبب شناسی آن ناشناخته است. حدود 1/0 درصد از کودکان ممکن است علایم آرتریت را نشان دهند. JIA در هر سنی از دوران کودکی ممکن است تظاهر یابد، هر جند در 6 ماه نخست زندگی نادر است.

غربالگری چیست؟

غربالگري به روش‌هايي اطلاق مي‌شود كه با آنها مي‌توان افراد به ظاهر سالمي را كه از نظر ابتلاء به يك بيماري خاص در معرض خطر بيشتري هستند از افراد سالم شناسايي كرد. بايد توجه داشت در مورد افرادي كه پُرخطر محسوب مي‌شوند براي تشخيص قطعي بايد آزمايش‌هاي تكميلي انجام شود. امروزه در بسياري از كشورها برنامه‌هاي غربالگري نوزادان به صورت گسترده در دست انجام است كه با استفاده از چند آزمايش ساده بر روي خون نوزاد صورت مي‌گيرد.

یک متخصص کودکان با بیان اینکه پوشاندن زیادی نوزادان باعث افزایش تعریق می‌شود، گفت: عرق کردن زیاد موجب تغییر رنگ ادرار به صورت نارنجی رنگ می‌شود.

متخصصین با اشاره به اینکه اغلب والدین تصور می‌کنند به دلیل اینکه نوزاد ضعیف است باید لباس زیادی به او بپوشانند، گفت: این کار باعث می شود که نوزاد زیاد عرق کند، آب بدن او کاهش یابد و اورات موجود در ادرار افزایش یابد و ادرار نوزاد به رنگ نارنجی درآید.

زردی نوزادی

1- زردی یکی از شایعترین مشکلات و یکی از مهمترین علل بستری نوزادان می باشد، 60% نوزادان رسیده و 80% نوزادان نارس دچار زردی می شوند.

2- زردی به دو نوع اصلی، زردی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می شود. آنچه که بیشتر در نوزادان دیده می شود زردی غیرمستقیم است.

3- زردی در روز اول تولد، مهم و اغلب خطرناک است و معمولاً توسط پزشک تشخیص داده می شود. اینگونه موارد معمولاً نیاز به بستری در بیمارستان دارند.

تست های ارزیابی کم خونی
تست های ارزیابی التهابات و عفونت ها
تست های ارزیابی دیابت نوع 1
تست های ارزیابی چاقی و اضافه وزن 
تست های ارزیابی عملکرد تیروئید 
تست های ارزیابی رشد
ارزیابی مسمومیت با سرب

 تکمیل فرم درخواست پانل +  نمونه گیری در منزل 

تست های ارزیابی کم خونی
بسیاری از کودکان و نوجوانان ممکن است در طول دوران کودکی خود در معرض ابتلا به کم خونی باشند، این مشکل در سال های بعد زندگی آن ها هم ادامه خواهد داشت. علت کمبود آهن در بدن و یا کم خونی کودک ، فقدان آهن مورد نیاز در خون است.
تست های ارزیابی التهابات و عفونت ها
عفونت از بیماری هایی است که اگر در کودک پدیدار شود، درمان آن به این سادگی ها نیست و نیاز به مراقبت و درمان دارویی دارد اما این بیماری هم مثل بیماریهای دیگر راههای مختلفی برای پیشگیری دارد که میتواند خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد. گاهی هم با عدم رسیدگی ب هموقع بیماری ممکن است، عوارضی را حتی در بزرگسالی کودک داشته باشد و حتی منجر به از دست دادن اندام های مهمی مثل کلیه و دیالیزی شدن کودکان هم شود یا اختلال هایی در عملکرد اندام های داخلی بدن به همراه داشته باشد. برای فرار از این بیماری ها باید از علائم بیماری و اینکه از کجا سر درمی آورند و چه زمانی خطرناک می شوند، آگاهی داشته باشید.
تست های ارزیابی دیابت نوع 1
در این بیماری پانکراس انسولین کافی را برای بدن کودکانتان تولید نمی کند و باید انسولین جایگزین شود. دیابت نوع یک در کودکان با نام های دیابت وابسته بر انسولین و دیابت کودکانه شناخته می شود. تشخیص این بیماری ابتدا به نظر دشوار می آید. ناگهان شما و کودکان باید یاد بگیرید تا با توجه به سنتان تزریقات را انجام دهید و میزان کربوهیدرات های مصرفی را بسنجید و قند خون را کنترل کنید.
اگرچه دیابت نوع یک در کودکان به مراقبت دائمی نیاز دارد ولی پیشرفت های امروزی در قند خون و دریافت انسولین باعث شده است تا مدیریت این بیماری ساده تر صورت گیرد.
تست های ارزیابی چاقی و اضافه وزن
با توجه به روند رشد و تغییرات طبیعی و فیزیولوژیک در وزن و قد، تعریف صحیح اضافه وزن و چاقی و همچنین ارزیابی آن در سنین کودکی و نوجوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نوجوانان در بسياري از كشورهاي جهان حتي در كـشورهايي كه در آنها سوء تغذيه ناشـي از كمبـود دريافـت هنـوز يـك مشكل سلامت عمومي است، در حال افـزايش اسـت. شواهد نشان ميدهد كـه چـاقي و اضـافه وزن در دوران كودكي عوارض نامطلوب بهداشتي، اقتـصادي و اجتمـاعي را در بزرگسالي به دنبال خواهد داشت.
تست های ارزیابی عملکرد تیروئید
یکی از عارضه هایی که والدین را نگران میکند، تیروئید در کودکشان میباشد. کم کاری تیروئید در کودکان و نوزادان باعث کندی رشد و ناتوانی بارز ذهنی می شود. این علائم در ابتدای تولد خود را نشان نمی دهند. سن و میزان شدتی که این علائم خود را نشان می دهند بستگی به چگونه کار کردن غده تیروئید دارد.
تست های ارزیابی رشد
ارزیابی ویژگی های رشد جسمانی از جمله، قد، وزن، دور سر و مواردی از این قبیل که در معاینات جسمانی و آزمایشات اختصاصی خلاصه می شود، بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ زیرا اگر کودکی در این سنین دچار تاخیر در تکامل رشد شود، نیازمند مداخلات درمانی است.
ارزیابی مسمومیت با سرب
مسمومیت با فلزات سنگین مخصوصا مسمومیت با سرب یک مشکل ویژه بهداشت عمومی در اطفال است. در جوامع شهری نیز با توجه به رشد و توسعه صنایع در شهرها و افزایش میزان حمل و نقل شهری و آلودگی ناشی از آن، این مسمومیت مساله ای است که توجه زیادی را به خود جلب کرده است.با در نظر گرفتن عوارض مسمومیت با سرب در کودکان و اثرات آن در ممانعت از رشد کافی و کاهش میزان بهره هوشی و نیز عوارض جانبی دیگر، اهمیت ارزیابی این فلز خطرناک برای سلامت اطفال بیش از پیش مورد توجه است.