Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

پرسش و پاسخ

q and a iconآزمایشگاه میلاد با بهره گیری از کادر تخصصی در زمینه های مختلف علوم آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به پرسش ها و مشکلات شما عزیزان می باشد

 

ورود به بخش پرسش و پاسخ

آزمایش GBM

در بیماری خودایمنی گودپاسچر، دستگاه ایمنی بدن علیه پروتئین کلاژن کلیه و شش، خودآنتی بادی می سازد. این خودآنتی بادی ها سبب آسیب به غشای پایه گلمرولی (Glumerular Basement Membrane) می شوند تا جایی که کلیه ها نتوانند خون را به خوبی پاکسازی کنند.


در آزمایش GBM از سلول های کلیوی و کونژوگه ضد IgG استفاده می شود. در صورتی که سرم فرد دارای خودآنتی بادی GBM باشد گلومرول های فلورسنت به کمک میکروسکوپ فلورسنس به خوبی نمایان خواهند بود. اگر بیماری گودپاسچر زود تشخیص داده شود و کلیه ها و شش ها آسیب چندانی ندیده باشند می توان آن را به خوبی درمان کرد.
gbm
تصویر میکروسکوپ فلورسنت از نمونه GBM مثبت
در آزمایشگاه میلاد اصفهان با استفاده از بهترین کیت های اروپایی دارای تأییدیه CE/IVD و تأییدیه آزمایشگاه مرجع سلامت و با به روزترین روش تشخیصی (روش cell-based Immunofluorescence assay) آزمایش GBM زیر نظر متخصص ایمنولوژیست (دانشیار دانشگاه) انجام می پذیرد. اگر جواب آزمایش بیماران مثبت باشد، سرم تیتر شده و نتایج تصاویر ایمنوفلورسنس برای پزشکان گرامی فرستاده می شود.


منبع:
https://www.healthline.com/health/anti-glomerular-basement-membrane
https://emedicine.medscape.com/article/981258-overview
https://www.mayomedicallaboratories.com/test-catalog/Clinical+and+Interpretive/8106

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
  • لطفاَ نظر خود را در رابطه با مطلب فوق بیان کنید